Cooper Standard: ConSol CM wdrożenie globalne

Cooper Standard, międzynarodowy producent z branży motoryzacyjnej zatrudniający ponad 19,000 pracowników w 70 lokalizacjach w 18 krajach, wdrożył system ConSol CM BPM do zarządzania procesami rozwoju swojego rozwiązania SAP.

Specjaliści IT mogą teraz używać systemu ConSol CM jako standardowego narzędzia do zarządzania i implementacji projektów tworzonych w środowisku SAP. Projekty obejmują swoim zakresem przepisy podatkowe, umowy specyficzne dla danego kraju oraz inne specyficzne wymagania klienta.

Jako kompleksowe narządzie do zarządzania projektami, ConSol CM definiuje cały proces poczynając od utworzenia zgłoszenia (wraz z fazą analizy biznesowej) przez implementację realizowaną przez zespól developerów SAP do testów oraz wdrożenia. ConSol został wybrany na dostawcę w oparciu o wcześniejszą długoletnią współpracę z firmą Cooper Standard przy projekcie obejmującym tworzenie procesów związanych z wewnętrznym wsparciem IT, zarządzaniem zmianą, działem zaopatrzenia IT oraz działem personalnym.


„W przeszłości, kiedy nasi analitycy biznesowi potrzebowali raportów, musieli używać wielu narzędzi aby spojrzeć z odpowiedniej perspektywy na cały proces. To oznaczało dla nich sporo pracy. Dlatego właśnie szukaliśmy standardowej platformy do zarządzania naszymi procesami rozwoju oprogramowania SAP, która pozwoliłaby nam na lepszą integrację naszych użytkowników oraz analityków biznesowych. Wiedzieliśmy już, że ConSol CM to kompleksowe, elastyczne i łatwe w użyciu rozwiązanie do zarządzania usługami IT. Z tego powodu decyzja o jego wdrożeniu była łatwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i wiemy, że możemy polegać na doświadczeniu dostawcy usług IT z Monachium”, mówi Timo Rühl, IT Manager Cooper Standard.